Everest

 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sólolezci
OdeslatNapsal: 13.5.2008, 17:33 

Registrován: 13.5.2008, 17:08
Příspěvky: 5
Vítám zde všechny sólolezce, kteří mají chuť si popovídat o pokořením nejvyšší hory světa.
Pro rozhýbání diskuse jsem připravil pár otázek.
Připravovali jste se nějak, a nebo si myslíte, že to pro vás bude jen pohodová procházka a tudíž není žádné přípravy zapotřebí?
Co vás vede k tomu jít, jako sólolezec? Vsadili jste se s někým?
Máte nějaké zkušenosti z jiných podobných akcí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sólolezci
OdeslatNapsal: 13.5.2008, 19:34 

Registrován: 12.5.2008, 15:45
Příspěvky: 7
Ja se nepripravuji nijak intenzivne, ale parkrat jsme si to vylezl a trenuju maximalne tak, ze jezdim na kole. Pohodova prochazka to pro mne urcite nebude, to vim naprosto jiste. Nechci za kazdou cenu dosahnout vrcholu, chci to zkusit jakl mi to pujde, je to pro me vyzva, co dokazu a jak se dokazu sam prekonat. Samosdrejme ze by se mi moc libilo pokorit osudnych 8848m, ale nechame se prekvapit. S nikym jsem se nevsadil, ale kamaradi rikaji, ze jsme blazen :roll: .
Docela by me zajimalo jak na tom jsou ostatni sololezci??????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sólolezci
OdeslatNapsal: 14.5.2008, 12:45 

Registrován: 14.5.2008, 12:34
Příspěvky: 4
No, tak já taky přispěji svou troškou do mlýna.
Nijak jsem se nepřipravoval, nebyl na to čas a ani pořádně nevím, jak by se na to dalo v tak krátkém čase připravit. Nežiju zrovna pasivním životem, tak uvidíme, jak to bude probíhat. Jinak výstup na Petřín provádím vcelku pravidelně, protože bydlím na kolejích na vršku, ale 80x za den jsem to opravdu nikdy nešel :roll:
Jít sám? Ano, jsme zvláštní druh lidí :) Já se nerad na někoho spoléhám a sporty mám radeji individuální. Výstup bude jen na mě a buď ho nedám a nebo dám, a pak to bude moje osobní výtězství. Jde o to si to zkusit a mít z toho potěšení, kdybych byl ve skupině, nebavilo by mě to, protože jít třeba 10x nemůže být až takový problém. Jinak sázka maximálně sám se sebou 8-)
Nene, nic podobného, zatím nejhorší byl půlmaraton.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Uskladnění věcí
OdeslatNapsal: 14.5.2008, 16:13 

Registrován: 13.5.2008, 17:08
Příspěvky: 5
Otázka pro organizátory.
Kde si budu moci odložit věci, které není nutné mít stále u sebe v průběhu výstupu? Pro expedice to není žádný problém, protože si je mohou pohlídat, ale pro mě, jako sólolezce to tak snadné není.
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění věcí
OdeslatNapsal: 14.5.2008, 17:02 
Administrátor

Registrován: 08.5.2008, 14:43
Příspěvky: 38
Cronos píše:
Otázka pro organizátory.
Kde si budu moci odložit věci, které není nutné mít stále u sebe v průběhu výstupu? Pro expedice to není žádný problém, protože si je mohou pohlídat, ale pro mě, jako sólolezce to tak snadné není.
Předem děkuji za odpověď.


Věci, které nebudete potřebovat si můžete nechat v base campu jako ostatní - odbavíme vás samozřejmě přednostně, abyste se nezdržovali. Osobní věci na výstup si můžete nechat na úpatí tras u našich šerpů horských náčelníků. Určitě vám je ochotně pohlídají, když řeknete, že jste sóla!

Držíme palce - jste naši největší machři!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sólolezci
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 08:11 

Registrován: 14.5.2008, 14:03
Příspěvky: 3
Čau pro všechny sólolezce. Sám jsem se přihlásil do spolku samotářů, křeří budou na kopec šlapat sami. Žádná sázka to nebyla, jen výzva pro mě samotného. V expedici by mě to moc nebavilo, bo v tědlech věcech rád spoléhám jen na sebe a nechci, aby někdo spoléhal na mě. Žádný spaciální trénink nemám. Jen chodím pravidelně běhat a na kolo. Minulý rok jsem šel z Phy Prčice a nohy docela na konci protestovaly a to bylo jen 70 km po rovince, tak uvidíme. K tomu jsem si chytře od něděle rozcházel nové boty, tak mám chodidla samý půchýř a odřeninu, tak zřejmně žádná konkurence nebudu.... Ale jak říkám, je to pro mě výzva, a kde je výzva, tam jsem i já. Dokuď neomdlím a budu moc alespoň trochu ohnout nohy, tak budu šlapat na kopec ;)... Uvidíme se tam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sólolezci
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 11:46 

Registrován: 15.5.2008, 11:08
Příspěvky: 7
Rád bych vás usměrnil na můj příspěvek
http://forum.podsveti.cz/viewtopic.php?f=4&t=9&st=0&sk=t&sd=a&start=10
V stoučtu to dělá něco přes 125kiláků. Na kole to sice dávám po rovině běžně, ale pěšky a do kopce-z kopce to bude masakr. Myslim že už takový mont Blanc nebo Kilimanžáro bude kvalitní výkon pro solo.

Přeju hodně štěstí a naviděnou, pokud v sobotu ráno najdu odvahu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sólolezci
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 17:16 

Registrován: 13.5.2008, 17:08
Příspěvky: 5
sharrow píše:
Rád bych vás usměrnil na můj příspěvek
http://forum.podsveti.cz/viewtopic.php?f=4&t=9&st=0&sk=t&sd=a&start=10
V stoučtu to dělá něco přes 125kiláků. Na kole to sice dávám po rovině běžně, ale pěšky a do kopce-z kopce to bude masakr. Myslim že už takový mont Blanc nebo Kilimanžáro bude kvalitní výkon pro solo.

Přeju hodně štěstí a naviděnou, pokud v sobotu ráno najdu odvahu :D


Masakr to bude každopádně, ale důkaz o tom, že je to možné jsou sólolezci, kteří to zvládli v minulosti. Sám znám jednoho, který to zvládl a to ještě celé po schodech. :shock:
Nejsme přece žádný bábovky a za pokus překonat sám sebe to rozhodně stojí. Když se to povede, tak to bude super a pokud ne, tak si aspoň budu moc říct, že jsem se o to pokusil.
Pokud to předem vzdáš tak to rozhodně bude velká škoda. Za pokus nic nedáš. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sólolezci
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 17:24 

Registrován: 12.5.2008, 15:45
Příspěvky: 7
Myslim,ze je to vyzva pro vsechny, kteri chteji zjistit co dokazi a jake maji sve moznosti. Pokud to nekdo z nas sololezcu vzda, at uz v jekekoli vysce, myslimze to nebude zadna prohra, protoze jsme kazdy dokazali prekonat to ze vim ze je to hodne vysoko a hodne kilometru a bude to narocne a presto do toho jdeme. Dokud budu aspon trochu moct a udrzim se na nohou budu slapat vzhuru a zase dolu, ale az sam ucitim, ze uz to proste dal nejde, dam si pauzu a zkusim to dal a kdyz uz budu opravdu na konci svych sil, vzdam to a nebudu se za to stydet! Ale vzdat to predcasne bez boje, to ne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
 

Prezentace akce Everest - vechna prva vyhrazena | Realizace Nebenet © 2008