Everest

 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 6369 m aneb 60 vystupu
OdeslatNapsal: 19.5.2008, 14:14 

Registrován: 12.5.2008, 15:45
Příspěvky: 7
Začal jsem registraci v 6:00 a v 6:30 jsem jiz stanul na vrcholu prvni trasy. Nejdrive jsem chodil a seznamoval se s ostatnimi sololezci a pak zacal behat z kopce a klusat schody i pri vystupu v domneni, ze mi to usetri cas, sil bylo stale dost a pocasi pralo, od ranni mlhy a rosy az ke krasnemu slunecnemu dni. 11:05 jsem stanul po 18te na vrcholu prvni trasy jako prvni sololezec a sel do base campu si na 30 min odpocinout a najist se. V 11:45 jsem si nechal veci na upati druhe trasy a zacal vybihat a sbihat, zezacatku to docela slo, klus na mirnem kopci v serpentynach byl skoro kazdou trasu a dolu beh byl takle samosdrejmosti, ale druha polovina druhe trasy uz byla horsi, nahoru uz jsem neklusal ale jen chodil a dolu uz jen tak dobihal jak me nohy nesly a snazil jsem se vyhledavat travu abych ulehcil kolenu, ktere me zacinalo bolet a namazal jsem ho a nasadil ortezu. Take jsem si nechal namichat solny roztok, ktery jsem vypil abych doplnil sul - vubec to nebylo dobre!!!! Poslednich par vystupu bylo uz narocnych, ale jeste to slo zvladnout, serpove mi jeste rikali, ze se porad usmivam na to kolik jsem toho odchodil, ale sam jsem se tomu divil, protoze uz jsem pocitoval vycerpani po pouhych 4 hodinach spanku v telocvicne, kde probihaly posledni pripravy akce. Pred 20h jsem dokoncil 2 trasu a opet se presunul do base campu a v krcme si dal pauzu a veceri a vzal veci na noc a ochranu proti desti. Ve 22h jsem za deste ukladal sve veci u serpu na upati 3 trasy a s destnikem v ruce zacinal stoupat, pote prestalo prset a moje psychicka stranka prestala trpet a nopak jsem se parkrat uprostred vystupu zastavil a otocil a pokochal se vyhledem na krasne osvicenou stovezatou Prahu :-) Hroznovy cukr a coca-cola byly mym benzinem a az do 2:30 jsem chodil, ale uz s hulkama, ktere jsem hodne ocenil pri sestupu, protoze moje koleno silne protestovalo, a kazdy metr cestou dolu byl bolestivejsi a bolestivejsi. 3 trasa, 53 vystupu a vice nez 70km, musel jsem jit do base campu a odpocinout si, diky kofejnu jsem usnul az ve 3 a spal do 5:30. Pri snidani prisel Evzen, ktery chodil celou noc a nespal a uz mu zbyvalo jen par vystupu na 3 trase, vypadal stale ve velmi dobre forme a to jsem mu moc zavidel, me zase tak dobre nebylo, koleno mi pres spanek hodne oteklo a bolest neodstoupila, ale presto jsme pred 7h ranni zacal chodit dal 3 trasu, uz jsme tam byli jen 4, dve sola Matous a Matous, chodili jsme spolu skoro porad, a 2 teamy ale kazdy tam mel jen jednoho clena. Nakonec jsem skoncil presne na 60 vystupu ve vysce 6369 m, vystup nahoru trval 7 min a dolu 15 min, i presto, ze jsem mel hulky a dost sil, ale koleno uz jsem nemohl skoro ohnout a hodne bolelo, byl jsem promoceny na kost vytrvalym destem. Ostatnim jsem popral hodne stesti a odkulhal do base campu, kde jsme se prevlekl do sucheho, dal si teply caj a jidlo. Pomohl jsem sbalit se expedici z Kromerize, kteri byli uplne mokri a cekala je dlouha cesta domu vlakem. Nasledne jsme pomohl šerpce Verče odnest varnici se stavou z upati 3 trasy do upati 4 trasy. A 4 trasu jsem take absoloval, jiz jako fotograf tatovi expedice gc_du_chodci, kteri se rozhodli vystoupat nahoru na lyzich. A od vyrcholku 4 trasy jsem dosel az na vrchol samotneho Everestu, kde jsem si mohl vylezt na spicku Everestu a dostal jsem diplom a medaili. Setrval jsem zde az do prichodu posledni expedice, mohl jsem take pogratulovat obema solum Evzenovi a Davidovi, kteri vysli az na vrchol a smekam pred nimi.

Zaverem bych moc chtel podekovat hlavnim organizatorum Ondrovi a Verce a vsem ostatnim serpum, za krasnou a hodne povedenou akci. Moc se mi to libilo a tesim se na vypraveni zazitku vsech ostatnich.

PS: no nevim jestli tento clanek ma hlavu a patu, ale chtel jsem to vsechno napsat hned po akci, dokud mam bezprostredni dojmy.

Matouš Novák (matan)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 6369 m aneb 60 vystupu
OdeslatNapsal: 24.5.2008, 21:26 

Registrován: 18.5.2008, 18:02
Příspěvky: 9
Ty brďo, docela luxusní výkon- vyšplhat se 60x do kopce s bolavým kolenem- to se cení! K tak úžasnému výkonu Ti gratuluji a myslím, že si zasloužíš obdiv nejen ode mně, ale i od všech ostatních ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 6369 m aneb 60 vystupu
OdeslatNapsal: 24.5.2008, 23:34 

Registrován: 12.5.2008, 15:45
Příspěvky: 7
Moc dekuju, ale priznam se ti, mel jsem jedno kafe a litr coca-coli :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 6369 m aneb 60 vystupu
OdeslatNapsal: 25.5.2008, 14:31 

Registrován: 18.5.2008, 18:02
Příspěvky: 9
No to jseš na tom ještě celkem dobře, žes měl jenom jedno kafe...jsem jich za ten celej víkend měla asi tak deset :) ale u tebe to zas kompenzuje ta cola ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
 

Prezentace akce Everest - vechna prva vyhrazena | Realizace Nebenet © 2008