Everest

 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 5500m - deník (znouze)sólisty
OdeslatNapsal: 21.5.2008, 22:47 

Registrován: 12.5.2008, 08:50
Příspěvky: 2
Bohužel (i když - možná bohudík...?) se mi nepodařilo sehnat nikoho do plánované dvojice či trojice, takže jsem se nachystal na Everest sám s tím, že se zřejmě záhy k někomu přidám. Jelikož neholduju rychlému rannímu vypravování se, první razítko jsem obdržel až v 6:40. Přivítalo mě několik známých tváří, nesmělé ranní slunce a nebetyčný Petřín, v důsledku čehož se mi na tváři objevil úsměv, který vydržel s malými přestávkami snad až do nedělního rána.
Ze začátku jsem se moc nešetřil, udržovala mě v chodu myšlenka, že se v nejhorším s někým spojím. Takže nejen, že jsem s kopce často sbíhal, ale také jsem se záhy pustil do disciplín Tygra - k údivu organizátorů, kteří s ním počítali spíše pro expedice. Až ke konci první trasy jsem se po chvilce počítání přestal strachovat o čas a trochu jsem zvolnil - to se později ukázalo jako docela moudré.
Po první trase následoval menší oběd, chvilka oddychu a zase na trať. Po několika výstupech a jednom přezutí jsem se připojil k pravidelnému tempu Matouše (Cronos). V tu dobu jsem už běhání zavrhl, jenomže po půlce druhé trasy se přesto začly ozývat kolena. Naštěstí to zatím nebylo nic hrozného.
Někdy po sobotním soumraku jsem konečně dokončil druhou trasu a s úlevou jsem zamířil do oázy - Himalájské krčmy u základního tábora. Tak nějak jsem doufal, že odpočinek, horký čaj a pár nudlí onu bolest v kolenou spraví. Nestalo se, a tak ačkoliv jsem s chutí (a stále s úsměvem, i když už poněkud vadnoucím) vyrazil na třetí trasu, už mi bylo jasné, že na Vrchol sám nedojdu. Navíc jsem se pomalu vzdal i možnosti připojení se k někomu, neboť by mi případné přestávky stejně až tolik nepomohly. Takže jsem metodou postupných cílu zdolal Mont Blanc a Gorak Sherpu a následně jsem se na tři hodinky natáhl do spacáku. Když jsem v pět hodin ráno vylezl, s úlevou jsem zjistil, že můj tělesný stav je spíše lepší, než horší, a vytyčil jsem si poslední cíl: Base Camp, 5364m. Toho jsem zdárně dosáhl před šestou a pak už jsem se podvolil naříkajícím kolenům a ohlásil jsem, že definitivně končím. A ukázalo se, že to bylo docela včas - záhy začlo pršet.
Pak jsem se ještě pár hodin motal kolem vrcholu, jelikož mi zvědavost nedala nepočkat na první dokončivší.
Gratuluju nejen jim (a skládám velkou poklonu zejména sólistům), ale i těm, kteří se "jen" pokusili - myslím, že to byl pro všechny obrovský zážitek.

Celkem vzato - musím říct, že ačkoliv jsem byl připraven na kvalitní akci, skutečnost mě ještě v mnoha ohledech velmi příjemně překvapila:)
Především musím pochválit pořadatele, kteří (alespoň z mého pohledu) zvládali na výbornou - i když jsem jimi byl semtam požádán, abych něco donesl na vrchol či zpátky: sušenky, magneťák, lyže... Také měli objednáno kvalitní počasí alespoň v sobotu - naprosto chápu, že nezisková organizace nemá v moci zajištění ideálního počasí na více než 24 hodin.:) Každopádně - velké DÍKY!!
Taky mě dost překvapilo, že jsem si ani nesáhl na dno svých sil - upřímně řečeno jsem nečekal, že mě zradí právě klouby. Jinak jsem se cítil vlastně skoro celý závod celkem dobře...
Takže moje předsevzetí pro příště: pořádné boty a až na vrchol:))

Honza V. - expedice NeverRest

Motto: Žeňte mě klidně až na Milešovku, ale dolů si to jděte sami!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
 

Prezentace akce Everest - vechna prva vyhrazena | Realizace Nebenet © 2008