Everest

 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 10:12 

Registrován: 14.5.2008, 18:56
Příspěvky: 3
Vlastův dotaz mne inspiroval k následující prosbě o výklad ne zcela jednoznačné věty pravidel "Stoupat může jeden, či více členů společně (pohromadě)". Původní výklad byl ", ale výstup (sestup) se započítává jen jednou bez ohledu na počet členů expedice právě doprovázejících výstupovou knížku." Tedy nebylo možné, aby 20 členná expedice vystoupala na Petřín pěkně pohromadě 4 x (+2 malé výstupy na trasách, které se mají absolvovat více než 20x). Ivan Soudek

P.S. To omezení počtu členů expedice ochuzeje výběr účastníků. Při prvním ročníku jistá trampská osada měla v úmyslu si pronajmout jednu malostranskou hospodu, a odtud podniknout každý jeden výstup. Jak dopadli nevím, ale problémy s nimi nebyly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 10:30 
Administrátor

Registrován: 08.5.2008, 14:43
Příspěvky: 38
Stoupat skutečně může jeden, či více členů expedice současně - pohromadě. To je pouze na jejch rozhodnutí.

V souladu s původním výkladem se však výstup (sestup) skutečně započítvá pouze jednou, bez ohledu na počet členů expedice právě doprovázejících výstupovou knížku! Důležitá je pro započítání výškových metrů pouze knížka.

Chtěli jsme jen (pomocí ne zcela šťastné zkratky) upozornit na to, že není nutné, aby člen expedice stoupal sám. Aby bylo jasné, že ho může někdo doprovázet. Aby mu nebylo smutno ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 10:32 
Administrátor

Registrován: 08.5.2008, 14:43
Příspěvky: 38
ad PS: Pokud by se chtěla zúčastnit celá hospoda, určitě udělíme výjimku!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 20:31 

Registrován: 14.5.2008, 12:50
Příspěvky: 2
Vim, ze to tu nekde je, ale ted to nemuzu najit:
Clenove expedice se ptaji, zda je 100 Kc zapisne pro kazdeho v expedici nebo pro celou skupinu dohromady. Je to pro kazdeho, ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 15.5.2008, 21:03 
Administrátor

Registrován: 08.5.2008, 14:43
Příspěvky: 38
Kacka píše:
Vim, ze to tu nekde je, ale ted to nemuzu najit:
Clenove expedice se ptaji, zda je 100 Kc zapisne pro kazdeho v expedici nebo pro celou skupinu dohromady. Je to pro kazdeho, ze?


Je to poplatek pro každého. Tzn. na osobu 100 Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 16.5.2008, 07:42 

Registrován: 14.5.2008, 14:03
Příspěvky: 3
Čau, chtěl jsem se jen zeptat na jeden detail. Jdu jako sólo. Je možné aby ráno se mnou přišla přítelnkyně do basecampu a pomohla mi třeba postavit stan a tak? Je možné, aby mi třeba hlídala nějaké věci ve stanu který bude v basecampu a aby mi tam třeba skočila pro nějaké hadry když já budu chodit, abych tam nemusel chodit já, když budu šlapat do kopce? Bude vpuštěna do bacecampu, i když se této akce účastnit nebude? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další dotaz na výklad pravidel
OdeslatNapsal: 16.5.2008, 12:36 
Administrátor

Registrován: 08.5.2008, 14:43
Příspěvky: 38
Vacclav píše:
Čau, chtěl jsem se jen zeptat na jeden detail. Jdu jako sólo. Je možné aby ráno se mnou přišla přítelnkyně do basecampu a pomohla mi třeba postavit stan a tak? Je možné, aby mi třeba hlídala nějaké věci ve stanu který bude v basecampu a aby mi tam třeba skočila pro nějaké hadry když já budu chodit, abych tam nemusel chodit já, když budu šlapat do kopce? Bude vpuštěna do bacecampu, i když se této akce účastnit nebude? Díky


Ahoj! Určitě bude vpuštěna s tebou. Support sólolezců je maximálně podporován. Popros u registrace, aby ti pro ni dali ID průkaz a pásku na ruku. Budeme se těšit na vás na oba!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
 

Prezentace akce Everest - vechna prva vyhrazena | Realizace Nebenet © 2008